Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUSE

PROSTOR  PRO  VAŠE  DOTAZY  A  NÁZORY :

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Hledáme tým pro canisterapii

(ELVA HELP o.s., 15. 11. 2011 21:53)

Zdravíme Vás !
Odpověděla jsem Vám právě na Váš zveřejněný e-mail.
Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na kontakt s Vámi.
Za ELVA HELP o.s.
Bc.Andrea Tvrdá

Pes pro dospělého autistu?

(Kateřina, 8. 9. 2011 2:53)

Existuje nějaká možnost pořídit si asistenčního psa i pro dospělého autistu? Popřípadě nějaké místo/organizace, kde by si člověk mohl postupně takto psa vycvičit? Nebo je to jen pro děti? Děkuji za odpověď.

Re: Pes pro dospělého autistu?

(ELVA HELP o.s., 6. 10. 2011 15:38)

Jistě - nevylučujeme to, i dospělý autista může mít APPA... Vše záleží zcela na individualitě autisty, jeho rodiny, sociálního zázemí rodiny atp.. Jako i u dětských klientů - je nutné prvotní "vstupní šetření" a z toho teprve můžeme vyjít.
Co se týká procesů v naší organizaci - pes je umístěn v rodině autisty a rodina je školena ve výchově a tréninku psa a tuto svou činnost provádí pod naším odborným doprovodem... Tedy - žádné zařízení kam by rodina jezdila, žádné kotce či psince kde bychom psy u nás cvičili odděleně od rodiny - jde o trénink přímo aplikovaný do rodiny klienta, koordinovaný a dohlížený námi (poradenství, nácvik, konzultace, korekce, speciální postroj, atd.), ale praktikovaný rodinou - a také rodina potom podstupuje zkoušky se psem - nikoli náš trenér psů.
Děkujeme za dotaz.
Bc.Andrea Tvrdá

Re: Asistenční pes a malý autista ....ano či ne?

(ELVA HELP o.s., 15. 4. 2011 8:41)

Děkujeme Vám za příspěvek.
Nedůvěra až strach ze psa se u dětí může projevit, zde je na místě pouze dlouhodobý a pozvolný postup speciální metodou canisterapie a např. za pomocí technik systematické desenzibilace = krok po kroku snižujeme citlivost reakcí na psa, jako na něco čeho se dítě bojí. Bohužel žádná rychlá "finta" na to neexistuje a jakákoli snaha o dobře míněné "zlomení" strachu vede k ještě hlubší disharmonii mezi dítětem a psem (to platí obecně a dvojnásob u dětí s PAS)...Dobré je také vědět, že cílem by mělo být harmonické soužití dítěte s PAS a psa - a zde není tedy nutné, aby dítě bylo psem nadšeno, rádo ho hladilo - mazlilo, rádo si s ním hrálo atd... ideální cíl je ten, že dítě psa vnímá, akceptuje a je mu srozumitelný. Mírný respekt dítěte s PAS vůči psům (zvířatům) není na škodu obecně...
S tématem strachu dítěte ze psů má jistě zkušenosti mnoho rodin.
Díky Lucie za přínosné téma.
Přejeme Vám krásný den :-)
Tým ELVA HELP.

Asistenční pes a malý autista ....ano či ne?

(Lucie, 5. 4. 2011 13:58)

Asistenční pes dle mého názoru může být přínosem, pokud dítě autista nemá panickou hrůzu ze psa. Jelikož mám dvě děti s PAS, mohu říci, že jedno dítko by psa jakžtakž tolerovalo, ale druhé dítko ani náhodou. Nepomohly žádné rady , jak dítě se psem sblížit. 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< listopad / 2018 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 127690
Měsíc: 3352
Den: 80