Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUSE

PROSTOR  PRO  VAŠE  DOTAZY  A  NÁZORY :

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotazník

(Petra Bečvárovská, 18. 7. 2012 18:33)

Dobrý den,
jmenuji se Petra Bečvárovská a jsem studentkou Technické univerzity v Liberci, obor Speciální pedagogika předškolního věku.
Tímto se na Vás obracím s prosbou vyplnění dotazníku týkající se autismu. Dotazník bude použit pouze na dokončení mé bakalářské práce.
Dotazník naleznete zde: http://login.oursurvey.biz/5905

Děkuji všem, kteří si na vyplnění našli čas!

Krásný den a jsem s pozdravem,
Petra Bečvárovská

Chtěli bychom APPA, jak na to?

(Gábina, 27. 4. 2012 18:58)

Dobrý den, chtěli bychom pořídit psa celé naší rodině, ale hlavně by měl být "parťákem" našemu synovi (PAS). Po přečtení vašich webovek jsem dospěla k názoru, žej jen pejsek (bez správného výcviku) by sice jistě přínosný byl, ale speciálně vycvičený by nám a našemu synovi mohl v mnohém pomoci více (a také pes pod správným vedením by si jistě zvykal lépe). Obracím se na Vás tedy s prosbou o informace, jak konkrétně bychom si mohli APPA vycvičit- kam se obrátit (jsme z Ostravy, g.mariankova@centrum.cz)
Děkuji vám GMar.

Re: Chtěli bychom APPA, jak na to?

(ELVA HELP o.s., 5. 5. 2012 8:57)

Zdravíme Vás ! Děkujeme Vám za důvěru.
APPA opravdu můžete mít prostřednictvím naší organizace. Nejprve Vás poprosím o tradiční postup - napište nám na email andreabaja@seznam.cz stručný popis Vaší představy o psím parťákovi a také něco o Vaší rodině, dále spojení na Vás (adresa, telefon, email, web, apod.). Další komunikace již povede k internímu soc. pohovoru s cílem služby APPA. Musíme vždy vycházet z Vašich individuálních potřeb vzešlých z projevů diagnózy dítěte a životnímu stylu celé rodiny.Těšíme se na kontakt s Vámi. Za tým ELVA HELP Vám přeji krásné slunečné dny.
Bc. Andrea Tvrdá.

Hledáme tým pro canisterapii

(Jirka P., 10. 11. 2011 10:21)

Dobrý den, již delší dobu hledáme k postiž.dceři (Rettův syndrom, 20 let, imobilní..) zkušený tým s větším plemenem pejska na cca 2 půlhodinové terapie dvakrát do měsíce. Jsme z Prahy 5 a rádi k Vám i přijedeme..Děkujeme i za Evču. tel.728801947, mail: jirka@rett-cz.com

Re: Hledáme tým pro canisterapii

(ELVA HELP o.s., 15. 11. 2011 21:53)

Zdravíme Vás !
Odpověděla jsem Vám právě na Váš zveřejněný e-mail.
Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na kontakt s Vámi.
Za ELVA HELP o.s.
Bc.Andrea Tvrdá

Pes pro dospělého autistu?

(Kateřina, 8. 9. 2011 2:53)

Existuje nějaká možnost pořídit si asistenčního psa i pro dospělého autistu? Popřípadě nějaké místo/organizace, kde by si člověk mohl postupně takto psa vycvičit? Nebo je to jen pro děti? Děkuji za odpověď.

Re: Pes pro dospělého autistu?

(ELVA HELP o.s., 6. 10. 2011 15:38)

Jistě - nevylučujeme to, i dospělý autista může mít APPA... Vše záleží zcela na individualitě autisty, jeho rodiny, sociálního zázemí rodiny atp.. Jako i u dětských klientů - je nutné prvotní "vstupní šetření" a z toho teprve můžeme vyjít.
Co se týká procesů v naší organizaci - pes je umístěn v rodině autisty a rodina je školena ve výchově a tréninku psa a tuto svou činnost provádí pod naším odborným doprovodem... Tedy - žádné zařízení kam by rodina jezdila, žádné kotce či psince kde bychom psy u nás cvičili odděleně od rodiny - jde o trénink přímo aplikovaný do rodiny klienta, koordinovaný a dohlížený námi (poradenství, nácvik, konzultace, korekce, speciální postroj, atd.), ale praktikovaný rodinou - a také rodina potom podstupuje zkoušky se psem - nikoli náš trenér psů.
Děkujeme za dotaz.
Bc.Andrea Tvrdá

Re: Asistenční pes a malý autista ....ano či ne?

(ELVA HELP o.s., 15. 4. 2011 8:41)

Děkujeme Vám za příspěvek.
Nedůvěra až strach ze psa se u dětí může projevit, zde je na místě pouze dlouhodobý a pozvolný postup speciální metodou canisterapie a např. za pomocí technik systematické desenzibilace = krok po kroku snižujeme citlivost reakcí na psa, jako na něco čeho se dítě bojí. Bohužel žádná rychlá "finta" na to neexistuje a jakákoli snaha o dobře míněné "zlomení" strachu vede k ještě hlubší disharmonii mezi dítětem a psem (to platí obecně a dvojnásob u dětí s PAS)...Dobré je také vědět, že cílem by mělo být harmonické soužití dítěte s PAS a psa - a zde není tedy nutné, aby dítě bylo psem nadšeno, rádo ho hladilo - mazlilo, rádo si s ním hrálo atd... ideální cíl je ten, že dítě psa vnímá, akceptuje a je mu srozumitelný. Mírný respekt dítěte s PAS vůči psům (zvířatům) není na škodu obecně...
S tématem strachu dítěte ze psů má jistě zkušenosti mnoho rodin.
Díky Lucie za přínosné téma.
Přejeme Vám krásný den :-)
Tým ELVA HELP.

Asistenční pes a malý autista ....ano či ne?

(Lucie, 5. 4. 2011 13:58)

Asistenční pes dle mého názoru může být přínosem, pokud dítě autista nemá panickou hrůzu ze psa. Jelikož mám dvě děti s PAS, mohu říci, že jedno dítko by psa jakžtakž tolerovalo, ale druhé dítko ani náhodou. Nepomohly žádné rady , jak dítě se psem sblížit. 

 

Poslední fotografieArchiv událostí

Kalendář
<< červen / 2018 >>


Statistiky

Online: 6
Celkem: 106046
Měsíc: 4005
Den: 103